1660 Sal i Domów Weselnych - zorganizuj z nami Wesele. Sala weselna na ślub, dom weselny, restauracja na wesele, sala na komunię, sala na studniówkę, ceny noclegów
dom weselny sala na wesele
sala na wesele Warszawa
.





Ślub kościelny (konkordatowy)

Ślub kościelny jedna z najładniejszych ceremonii z jakimi dane jest nam się zetknąć. Zgromadzonych w kościele napawa radością, co niektórych o łzy szczęścia. Z punktu widzenia prawa nie jest w naszym kraju uznawany, dlatego koniecznością jest zawarcie ślubu cywilnego lub zamiast dwóch - wzięcie jednego - ślubu konkordatowego.

Ślub kościelny przeważnie bierzemy w parafii pani lub pana młodego, ale możemy go zawrzeć w każdej innej parafi ( potrzebujemy tzw. "licencji" - czyli wyrażenia zgody proboszcza).

Kolejność działań:

1.Rezerwacja terminu ślubu w kościele - udajemy się do kancelarii parafialnej na około 6 miesięcy przed planowaną datą zawarcia małżeństwa. Najwięcej małżeństw zawieranych jest w okresie letnim, dlatego planując ślub latem lepiej zrobić rezerwacje wcześniej.
Dokumenty wymagane: dowody osobiste oraz metryki chrztu z zawartą informacją o sakramencie bierzmowania. Brak sakramentu to ok. 2mieiąse załatwiania!

2. Protokół przedślubny - 3 miesiące przed planowaną datą ślubu powinien zostać spisany protokół przedślubny. Przyszła Para Młoda zgłasza się w tym celu ponownie do kancelarii parafialnej. Liczba wymaganych dokumentów zwiększa się:
- dowody osobiste
- metryki chrztu (z uwzględnioną informacją o sakramencie bierzmowania)
- świadectwa nauki religii (ostatnie jakie posiadamy)
- zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego o braku jakichkolwiek okoliczności, które mogą wykluczyć zawarcie sakramentu małżeństwa.
3. Sakrament pokuty - po spisaniu protokółu przedślubnego powinniśmy przystąpić do pierwszego (z dwóch obowiązkowych) sakramentu pokuty - potwierdzenie odbycia będziemy musieli przedłożyć kapłanowi.

4. Niedzielne zapowiedzi
Zapowiedzi głoszone są przez 2 kolejne niedziele po spisaniu protokółu przedślubnego. W przypadku gdy jedna ze stron przyszłej pary młodej pochodzi z innej parafii, w zakresie jej obowiązków należy dostarczenie do własnej parafii informacji o zapowiedziach, które również muszą być odczytane. Dokument polecający wygłoszenie zapowiedzi otrzymamy w kancelarii parafialnej z którą zetknęliśmy się wcześniej. Po wygłoszeniu zapowiedzi otrzymujemy specjalne zaświadczenie, które dostarczamy także do kancelarii parafialnej.

5. Nauki przedmałżeńskie - kurs najlepiej rozpocząć na około 3 miesiące przed planowaną datą ślubu. Całość potrwa około 7 - 10 tygodni. Zakończona zostanie obowiązkowym spotkaniem w poradni rodzinnej. Spisujemy akt ślubu (przyszła para młoda oraz świadkowie)

6. Na około tydzień przed terminem ślubu udajemy się do kancelarii parafialnej - obowiązkowo stawiają się z nami świadkowie.Potrzebne nam będą wszelkie zaświadczenia oraz dokumenty, które uzbieraliśmy podczas załatwiania spraw opisanych w poprzednich punktach.
Narzeczeni dostarczają do biura parafialnego następujące dokumenty i zaświadczenia:
- dowody osobiste
- zaświadczenie ukończenia nauk przedmałżeńskich wraz adnotacją o odbyciu spotkań w poradni rodzinnej
- zaświadczenie o wygłoszeniu niedzielnych zapowiedzi (tylko dla osoby która pochodzi z poza parafii). W przypadku gdy obie strony pochodzą z jednej parafii, ten punkt pomijamy.
Obowiązkiem świadków jest dostarczenie tylko dowodów osobistych.

7. Przeddzień ślubu - obowiązuje nas drugi sakrament pokuty. Tak jak w przypadku pierwszego sakramentu pokuty, także otrzymamy zaświadczenie o jego odbyciu. Zaświadczenie zabieramy następnego dnia do kościoła.

8. Dzień ślubu
W kościele wypada nam zjawić się trochę wcześniej - narzeczeni dostarczają do zakrystii zaświadczenie z wczorajszego sakramentu pokuty, a świadkowie dostarczają obrączki. Cała czwórka zobowiązana jest w obecności kapłana do podpisania specjalnego zaświadczenia związanego ze zbliżającą się uroczystością oraz pojednaniem przed Bogiem przyszłej pary młodej.
9. Sakrament małżeństwa - program przebiegu uroczystości ustalany jest z kapłanem na bieżąco przez okres poprzedzający ślub np. oprawa muzyczna podczas mszy świętej, wystrój kościoła, sprawy dotyczące filmowania czy fotografowania.
09.01.2012





reastauracja, zajazd informacje
Czy istnieje taki produkt ?

Nie jest to raczej wino, a napój owocowy o intensywnym korzennym zapachu czyli grog świąteczny. Idealny słodki napój jako zamiennik alkoholu dla kobiet w ciąży, dzieci czy osób nie pijących np. z powodów religijnych.

Producentem jest IKEA a wysyłkowo można nabyć go poprzez poprzez OLX więcej »
 
W ostatnich latach powstało dużo nowych obiektów spełniających wygórowane oczekiwania nowożeńców - popyt i podaż spowodowały, że nie trzeba już się tak o wszystkie dobre sale bić.

Wzrosła jakość, ceny nie są wywindowane bo obok znajduje się konkurencja i nie trzeba też rezerwować sali z dwuletnim wyprzedzeniem. więcej »
 
Alkohol powinno się spożywać w odpowiednim kieliszku do niego przeznaczonym - sposób układania się płynu w kieliszku wpływa na sposób, w jaki go degustujemy.

W odpowiednio dobranym kieliszku alkohol lepiej się prezentuje i do tego zachowuje swoje walory smakowe. Wino nie wyblaknie, szampan się nie wygazuje, a koniak będzie więcej »

Serwis SaleNaWesele.pl zawiera prezentacje hoteli, domów weselnych, sal weselnych oraz innych obiektów (min. pałace, zamki) dysponujących zapleczem niezbędnym do wyprawienia wesela. Szeroka baza kontaktów pozwala na bezpośredni kontakt z wybranym obiektem poprzez telefon lub mail. Wyszukiwarka google pozwala na przeszukanie treści w serwisie weselnym. Publikujemy także artykuły poświęcone organizacji wesela, zaręczyn czy podróży poślubnej, a także nt. zniżek i rabatów w hotelach. Znajdź odpowiednią salę na wesele. Tylko u nas dane na temat wszystkich największych obiektów tego typu w Polsce podzielone na kategorie miast czy województw. Baza sale weselnych zawiera również odnośniki do sal konferencyjnych , obiektów konferencyjnych czy spa.

Projekt i realizacja Agencja Reklamowa Dobre Strony